Mihai Tudose pentru europarlamentare - ProRomania
Silviu Mares 18 decembrie 2018

Luni seara, în Sala Polivalentă Danubius din Brăila, s-au jucat meciurile din ultima etapă a grupelor Cupei ”Moș Crăciun” la fotbal în sală. În urma meciurilor din această seară au fost stabilite meciurile din semifinale.

În această seară, începand cu orele 17:30, se vor juca semifinalele turneului Cupa Moș Crăciun Carrefour – ediția a IV, după următorul program:

17:30 Pretenașii – AS Dinamo
18:30 FC”M.E.” Luceafărul – CS Viitorul Ianca

Luni seara, în primul meci, Viitorul Ianca s-a impus categoric în derby-ul grupei 1, învingând cu 9-2 (4-1) pe AS Dinamo. Pentru învingători au marcat: Andrei Crăciun (6, 7, 8, 11, 28), Cosmin Necoară (22), Octavian Cireș (31), Marius Dima (32, 38). Pentru AS Dinamo au marcat: Valentin Dumitrana (2) și Marian Gologan (28).

În meciul al doilea al serii s-au întâlnit FC Buzăului și FC Mihai Eminescu Luceafărul. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 3-3, după ce la pauză Luceafărul a condus cu 2-1. Pentru FC Mihai Eminescu Luceafărul au marcat: Constantin Spînache (8, 22) și Costin Ciucureanu (19). Pentru FC Buzăului au marcat: Adrian Manole (15), Bogdan Draghia (28) și Răzvan Tudor (35),

Al treilea meci al serii a fost cel dintre Armată și Pretenașii, în cadrul grupei II. A fost un galop de sănătate pentru cei de la Pretenașii care au câștigat cu 12-0 (5-0). Au marcat: Vlad Omer (3), Daniel Percă (4, 11, 22, 28), Vasilică Gheorghe (17, 27, 32, 38), Paul Ioan (18), Liviu Boariu (33, 37).

În ultimul meci al serii s-au întâlnit AS Kinder și Penitenciarele. După ce la pauză scorul a fost 2-2, la final Kinder a câștigat cu 5-4.

Grupa I a fost câștigată de Viitorul Ianca, cu 9 puncte și golaveraj 25-8. Pe locul 2 în această grupă s-a clasat AS Dinamo. În grupa a II-a Pretenașii au terminat pe primul loc cu 7 puncte, iar pe locul 2 s-a clasat FC”M.E.” Luceafărul, tot cu 7 puncte.