Silviu Mares 11 septembrie 2017
Au fost premiati castigatorii campionatului national de tenis al MAI desfasurat la Braila

Au fost premiaţi câștigătorii etapei finale a Campionatului de Tenis al Ministerului Afacerilor Interne, desfăşurat în perioada 5-8 septembrie 2017 în municipiul Brăila. Reprezentanții Brăilei au obținut o medalie de argint, la simplu fete.

Competiţia a avut loc la Baza Sportivă “Spartacus”, din municipiul Brăila, şi a fost organizată către Centrul Cultural al Ministerului Afacerilor Interne, Biroul Coordonare Activităţi Sportive, cu sprijinul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Brăila, Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Brăila, Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă  „Dunărea”  al judeţului Brăila, în colaborare cu Direcţia Judeţeană de Sport şi Tineret Brăila.

La competiţie au participat peste 70 de sportivi, angajați în cadrul Ministerului Afacerilor Interne, calificaţi în etapa finală.

Vineri, 28 aprilie a.c., a avut loc festivitatea de premiere a câștigătorilor, în prezența reprezentanților structurilor participante.

La grupa femei pe primul loc s-a clasat Petcu Ana-Maria – din cadrul I.P.J. Vâlcea. Locul II a fost ocupat de Dragomir Antoanela – din cadrul I.P.J. Brăila, iar pe locul III s-a clasat Ţiplea Lavinia – din cadrul I.P.J. Bihor.

La grupa sub 35 ani, bărbaţi, pe primul loc s-a clasat Iliescu Jean – din cadrul I.J.J. Ialomiţa, urmat de Radu Iulian Tudorel – din cadrul I.J.J. Buzău și Răducan Bogdan – din cadrul I.S.U. Dolj.

La grupa bărbați cu vârsta între 35-45 ani, locul I a fost ocupat de Bitere George – din cadrul I.S.U. Galaţi, urmat de Costache Cristi – din cadrul D.G.P.I. și Nănescu Gheorghe – din cadrul I.J.J. Gorj.

La grupa bărbați peste 45 ani, pe primul loc s-a clasat Filip Constantin – din cadrul Gărzii de Coastă, urmat de Munteanu Valentin – din cadrul I.J.J. Neamţ și Ion Marian – din cadrul I.S.U. Prahova.

La dublu masculin, locul I a fost câștigat de perechea Trofil Cristian / Bâlbâie Georgescu – din cadrul D.G.P.I. – D.G.A.. Pe locul Ii s-a clasat perechea Martinescu Dragoș/ Chirilă Iordan – din cadrul I.G.P.R.-D.G.P.M.B., iar pe locul III s-a clasat dublul format din Viişoreanu Dorel/ Molariu Mihai – din cadrul I.S.U. Olt – I.S.U. Bistriţa.

La dublu mixt, pe primul loc s=a clasat perechea Ţiplea Lavinia / Irimie Horia – din cadrul I.P.J. Bihor – I.P.J. Cluj, urmată de Ţoldan Delia/ Oiaga Emanuel – din cadrul I.P.J. Bihor-I.P.J. Constanţa și Tudor Cătălin/Robu Corina – din cadrul Şcolii Severin – I.T.P.F. Iaşi.

La finalul concursului, caştigătorii au fost felicitaţi de organizatori şi au primit din partea acestora premii ce au constat în cupe, diplome şi medalii.