Silviu Mares 28 noiembrie 2019

Campionatul județean de șah rapid ediția 2019 a reunit la start 55 de jucători de la cluburile din Brăila. Concursul organizat de CS Micul Prinț Brăila a fost arbitrat de Dobrescu Cosmin și profesor Spiță Aurel, iar premierea câștigătorilor a fost oficiată de Andronache Corina de la DJST Brăila.

La ediția 2019 a campionatului județean de șah rapid au participat sportivi de la CS Micul Prinț Brăila, CS Orizont 64 Brăila, Cs Fair play Brăila și Palatul copiilor Brăila. Concursul a fost organizat de CS Micul Prinț Brăila în parteneriat cu Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Brăila și s-a desfășurat pe durata a două zile, cu 6 runde, șah rapid.

Toți copiii au fost premiați pentru locurile obținute cât și pentru participare. De asemenea cadouri surpriză au fost oferite de preot paroh Vatra Costel de la catedrala „Nașterea Domnului” la finalul concursului. De asemenea, în pauză toți copiii s-au bucurat de produsele Pizza Radu.