Silviu Mares 31 octombrie 2019

Săptămâna trecută s-au jucat meciurile din Grupa C a Cupei Satelor la fotbal, o competiție dedicată echipelor de copii de la sate. În grupa care s-a jucat pe stadionul de la Urleasca s-au întâlnit echipele din localităţile Tudor Vladimirescu, Salcia Tudor, Cazasu, Chiscani și Râmnicelu.

Echipa din Cazasu a câștigat toate cele 4 meciuri jucate, 2-1 cu Salcia Tudor, 1-0 cu Tudor Vladimirescu, 3-0 cu Râmnicelu şi 4-0 cu echipa din Chiscani şi cu 12 puncte s-a clasat pe primul loc. Pe poziţia a doua s-a situat echipa din Salcia Tudor, cea care a pierdut doar în faţa copiilor de la Cazasu.

Astfel că în acest moment se cunosc deja 6 dintre cele 8 formaţii care se vor înfrunta în faza a doua a etapei judeţene a Cupei Satelor la fotbal.

Acestea sunt: Zăvoaia, Ciocile, Plopu, Şuţeşti, Cazasu, Salcia Tudor.

La competiţie pot participa echipe mixte, formate din băieţi născuţi în anul 2007 sau mai mici şi fete născute în anul 2009 sau mai mici.

Chiscani – Cazasu 0-4

Sâmbătă, 2 noiembrie, pe stadionul de la Tufești, se vor juca meciurile din grupa D care vor stabili ultimele două echipe calificate în sferturile de finală. În această grupă se vor întâlni echipele de copii din Tufești, Lanurile, Tichilești, Berteștii de Jos.