Silviu Mares 9 februarie 2019

Sâmbătă dimineață, de la ora 11.00, CS Făurei a disputat un nou meci amical, cu lidera seriei B din Liga a 4-a vrânceană la fotbal. Echipa fraților Nicoliță s-a impus cu 5-2 (4-0) pe terenul de la Baza Sportivă din Salcia Veche.

CS Făurei a început în forță meciul cu echipa din Vrancea și în minutul 11 Bănel Nicoliță a fost faultat în careu și a obținut un penalty. Lovitura de pedeapsă a fost executată de Silviu Moise care a deschis scorul. În minutul 24 după o centrare de pe stânga, Andrei Pușcașu a marcat cu capul pentru 2-0. În minutul 33 Daniel Percă i-a pasat în adâncime lui Bănel Nicoliță, care a scăpat singur cu portarul și a înscris pentru 3-0. În minutul 41 Marius Mocanu a centrat de pe partea dreaptă, iar Stelică Nicoliță a reluat cu capul în poartă, stabilind scorul primei reprize, 4-0 pentru CS Făurei.

În primul minut al reprizei a doua Leaua a redus din handicap după o greșeală a apărării celor de la Făurei. În minutul 64 CS Făurei a marcat al cincilea gol prin Iliescu, după o centrare respinsă de fundașii vrânceni. În minutul 88 Stanciu a redus din handicap dintr-o lovitură de la 11 metri și scorul final a fost 5-2 pentru CS Făurei.

CS Făurei a început meciul cu: Aurel Nicoliță – Marius Mocanu, George Bârsănel, Alexandru Drezaliu, Adrian Băicoianu – Daniel Percă, Vali Apostol, Bănel Nicoliță – Andrei Pușcașu, Stelian Nicoliță, Silviu Moise. După pauză au intrat: Fineas Roată, Ștefan Duncă, George Dragomir, Daniel Iliescu, Viorel Cloșcă și pe final portarul Gabriel Gheorghete.