Silviu Mares 31 mai 2018

În perioada 31 mai – 3 Iunie 2018, în Parcul Monument, Primăria Municipiului Brăila organizează Festivalul Florilor.

Programul activităților este următorul:

Joi, 31 mai
Ora 10.30 – Casa de Cultură Braila, program artistic de muzica și dansuri populare: Maria Grosu, Elena Congher, Săndica Mânzu, Marta Oprea
Ora 11.00 – Desene pe asfalt
Ora 11.30 – Măxineni – Program artistic susținut de Ansamblul ”Hora Măxineni”
Ora 12.30 – Fanfara Muzicii Militare a Garnizoanei Brăila cu muzică de promenadă
Ora 16.30 – Ateliere hand made
Ora 17.00 – Ansamblul Folcloric din Bărăganu -Parohia Doicești
Ora 18.00 – program artistic susținut de elevii Liceului de Arte “H Darclee”
Ora 19.00 – program artistic susținut de elevii Școlii “Vespasian Lungu”
Ora 20.00- Ansamblul ”Mușețeanca”, Însurăței

Vineri, 1 Iunie
Ora 10.30 – program artistic susținut de elevii Palatului Copiilor
Ora 10.30 – Ateliere hand made
Ora 11.30 – Teatrul de Păpuși – Spectacol ”Vreau să fiu mare”
Ora 12.30 – program artistic susținut de elevii Liceului de Arte “H Darclee”
Ora 13.30 – program artistic susținut de elevii Școlii “Vespasian Lungu”
Ora 17.00 – Concurs de Carturi (Parcare Kiseleff)
Ora 17.30 – Lyl Motion Dance School – Street dance, Dans Modern
Ora 18.00 – Elegance Dance, Street dance
Ora 18.30 – program artistic susținut de Ansamblul Pandora
Ora 19.00 – Casa de Cultură- program de muzică populară cu soliștii: Marta Oprea, Maria Ciocan și Ansamblul de dansuri Populare ”Pandelașu”

Sâmbătă, 2 Iunie
Ora 10.30 – Festivalul Judetean ”Cununa Interculturalitătii”
Ora 10.30 – Ateliere hand made
Ora 15.00 – Muzica și dansuri populare cu ”Ansamblul Sărățeanca” – Ianca, Ansamblul ”Ca pe baltă”- Tufești; Ansamblul ”Lăutărașii” și Ansamblul ”Grâușorul”- Unirea
Ora 16.30 – Desene pe asfalt
Ora 17.00 – Teatrul Masca ”În drum spre Alba Iulia” și ”Mateloții”
Ora 19.00 – Program artistic susținut de Ansamblul Folcloric ”Dunărenii” Chiscani
Ora 19.40- Concert susținut de Roxana Ștefan, Cornel Ciubotariu și prietenii
Ora 20.40 – Recital Maria Radu
Ora 21.10 – Concert susținut de Trupa ”Antic”

Duminică, 3 Iunie
Ora 10.00 – Ansamblul “Flori de câmp”, Jirlău-dansuri și muzică populară
Ora 10.30 – Ateliere hand made
Ora 10.30 – Ansamblul “Românașii”, Roșiori-dansuri și muzică populară
Ora 12.00 – Asociația Voces Concordiae- muzică de promenadă
Ora 14.30 – Spectacol ”Viitorul Speranței”, invitati solistii: Gore Belanschi, Maria Grosu, Formația Cromatic (Radu Viorel și Marioara), Vasilica Toncu, Cornel Ciubotaru, Sica Marin
Ora 16.30 – Desene pe asfalt
Ora 17.00 – Teatrul Masca ”În drum spre Alba Iulia” și ”Mateloții”
Ora 19.00 – spectacol oferit de Ansamblul Folcloric „Spicul”
Ora 20.00 – Casa de Cultură- program de muzică populară sustinut de Teodora Martin, Nicoleta Ghelase, Marta Oprea, Maria Ciocan și Ansamblul de dansuri Populare ”Pandelașu”
Ora 21.20 – Recital Mihai Constandache

Această prezentare necesită JavaScript.

Comentarii