Silviu Mares 24 octombrie 2017

Victoria Traian a suferit o nouă înfrângere la scor în Liga a 3-a și a rămas fără nici un punct câștigat după 9 etape. Echipa pregătită de Nicu Rotaru a a avut un început bun de meci în deplasarea de la Înainte Modelu, ratând două ocazii de gol în startul meciului prin Mihai Popa. Echipa din Modelu, care câștigase cu 8-0 și meciul cu cealaltă reprezentantă a județului Brăila în Liga a 3-a, Sportul Chiscani, s-a impus în fața celor de la Traian cu 9-1(3-0).

Înainte Modelu a deschis scorul în minutul 5 prin Mihai Plăcintă. Dobre a majorat scorul în minutul 7 după un penalty ușor acordat de arbitrul Bogdan Neculcea din București. În minutul 11 Clătinici a marcat pentru 3-0. Brăilenii au reușit să mai echilibreze jocul și nu au mai primit nici un gol până la pauză.

În repriza a doua Înainte Modelu a mai înscris de şase ori prin Daniel Gheorghe (min. 47 – din penalty, 75), Mihai Plăcintă (min. 52) şi Constantin Clătinici (min. 55, 59, 67). Victoria Traian a marcat o singură dată, în minutul 78, prin Costel Boitaş, dar a ratat și alte câteva ocaii prin Mocanu şi Bolozan.

Victoria Traian: Vasilache – Martinescu, Boitaş, Postolea, Alpărean – P. Olmazu, Barbu, Pârliţeanu, Mocanu – M. Popa, C. Ion. În repriza a doua au mai evoluat Bolozan, Bălănică, Neagu şi Leu.

vineri, 20 octombrie, ora 15:00
Delta Dobrogea Tulcea – CSM Râmnicu Sărat  1-2 (1-0). Au marcat: Silviu Moise (1) / Dănuţ Oprea (89), Andrei Croitoru (90+4)
FCSB 2 – Agricola Borcea 8-0 (1-0). Au marcat: Daniel Benzar (19, 54 – pen., 61, 73), Mario Mihai (46, 58), Mihai Neg (90), Robert Ion (90+1)
Sportul Chiscani – Unirea Slobozia 0-8 (0-5). Au marcat: Florinel Ibrian (14, 32), Mihai Adăscăliţei (18), Adrian Ghinea (25), Bogdan Topor (45+1), Vasile Bucă (71, 75), Adrian Răduca (88)

sâmbătă, 21 octombrie, ora 15:00
Progresul Spartac – Axiopolis Sport Cernavodă 2-3 (0-2). Au marcat: Ciprian Stanciu (66), Alexandru Nechita (71) / Ricardo Mihalache (6, 45, 88)
Metalul Buzău – ASSCS Farul Constanţa 0-0
ACSM Olteniţa – FC Voluntari 2   1-2 (0-1). Au marcat: Iulian Luca (79) / Adrian Voicu (23, 90+2)

Sâmbătă, 28 octombrie, de la ora 15.00, Victoria Traian va juca pe teren propriu cu FCSB2. Sportul Chiscani va juca în etapa a X-a în deplasare la FC Voluntari 2, vineri, 27 octombrie, de la ora 15.00.