Silviu Mares 12 februarie 2018

Duminica, 11 februarie 2018, incepand cu ora 10:00, echipa de junioare IV de la clubul HC Dunarea Braila, sub indrumarea jucatoarei Alina Ramona Vatu au disputat primul meci amical din acest an.

Echipa braileana a intalnit pe HC Danubius 2010 Galati. Partida s-a jucat pe durata a 3 reprize a cate 20 de minute fiecare, la care nu s-a tinut scorul.

Vom incerca sa organizam in fiecare saptamana cate un amical pentru echipa de Junioare IV, cu LPS Braila sau cu echipele mai apropiate cum sunt cele de la Galati.
se arata intr-un comunicat la HC Dunarea Braila.

Echipa de handbal junioare IV de la HC Dunarea Braila este deja inscrisa in competitia oficiala organizata de Federatia Romana de Handbal, aceasta urmand sa aiba loc in lunile aprilie si mai.