Silviu Mares 28 decembrie 2017

Comisia de competiții a Federației Române de Baschet a stabilit programul meciurilor din faza a doua a campionatului Ligii 1 la baschet masculin, competiție în care este angrenată și Cuza Sport Brăila.

În această etapă a competiției participă echipele de sine stătătoare care s-au clasat pe primele două poziții în clasamentul celor patru grupe de calificare. Cele 8 echipe care se vor lupta pentru accederea la turneul final sunt: CSM Sighetul Marmației, CSM Ploiești, Cuza Sport Brăila, ABC Athletic Constanța, CSM Mediaș, CSO Voluntari, Știința București și Colegiul Național Aurel Vlaicu București.

Cuza Sport Brăila va începe faza semifinală a Ligii 1 cu două meciuri în deplasare, la Voluntari și la CN Aurel Vlaicu București. Primul meci pe teren propriu va fi pe 4 februarie cu CSU Știința București.

Programul meciurilor din Grupa I- Faza semifinală este următorul:

TUR
Etapa 1 – 21.01.2018
C.S.M. Sighetu Marmatiei – C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti
C.S.O. Voluntari – C.S. Cuza Sport Braila
A.B.C. Athletic Constanta – C.S.M. Ploiesti
C.S.M. Medias – C.S.U. Stiinta Bucuresti
Etapa 2 – 28.01.2018
C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti – C.S. Cuza Sport Braila
C.S.M. Sighetu Marmatiei – A.B.C. Athletic Constanta
C.S.U. Stiinta Bucuresti – C.S.O. Voluntari
C.S.M. Ploiesti – C.S.M. Medias
Etapa 3 – 04.02.2018
A.B.C. Athletic Constanta – C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti
C.S. Cuza Sport Braila – C.S.U. Stiinta Bucuresti
C.S.M. Medias – C.S.M. Sighetu Marmatiei
C.S.O. Voluntari – C.S.M. Ploiesti
Etapa 4 – 11.02.2018
C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti – C.S.U. Stiinta Bucuresti
A.B.C. Athletic Constanta – C.S.M. Medias
C.S.M. Ploiesti – C.S. Cuza Sport Braila
C.S.M. Sighetu Marmatiei – C.S.O. Voluntari
Etapa 5 – 18.02.2018
C.S.M. Medias – C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti
C.S.U. Stiinta Bucuresti – C.S.M. Ploiesti
C.S.O. Voluntari – A.B.C. Athletic Constanta
C.S. Cuza Sport Braila – C.S.M. Sighetu Marmatiei
Etapa 6 – 25.02.2018
C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti – C.S.M. Ploiesti
C.S.M. Medias – C.S.O. Voluntari
C.S.M. Sighetu Marmatiei – C.S.U. Stiinta Bucuresti
A.B.C. Athletic Constanta – C.S. Cuza Sport Braila
Etapa 7 – 04.03.2018
C.S.O. Voluntari – C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti
C.S.M. Ploiesti – C.S.M. Sighetu Marmatiei
C.S. Cuza Sport Braila – C.S.M. Medias
C.S.U. Stiinta Bucuresti – A.B.C. Athletic Constanta

RETUR
Etapa 8 – 18.03.2018
C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti – C.S.M. Sighetu Marmatiei
C.S. Cuza Sport Braila – C.S.O. Voluntari
C.S.M. Ploiesti – A.B.C. Athletic Constanta
C.S.U. Stiinta Bucuresti – C.S.M. Medias
Etapa 9 – 25.03.2018
C.S. Cuza Sport Braila – C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti
A.B.C. Athletic Constanta – C.S.M. Sighetu Marmatiei
C.S.O. Voluntari – C.S.U. Stiinta Bucuresti
C.S.M. Medias – C.S.M. Ploiesti
Etapa 10 – 01.04.2018
C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti – A.B.C. Athletic Constanta
C.S.U. Stiinta Bucuresti – C.S. Cuza Sport Braila
C.S.M. Sighetu Marmatiei – C.S.M. Medias
C.S.M. Ploiesti – C.S.O. Voluntari
Etapa 11 – 06.04.2018 (vineri)
C.S.U. Stiinta Bucuresti – C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti
C.S.M. Medias – A.B.C. Athletic Constanta
C.S. Cuza Sport Braila – C.S.M. Ploiesti
C.S.O. Voluntari – C.S.M. Sighetu Marmatiei
Etapa 12 – 15.04.2018
C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti – C.S.M. Medias
C.S.M. Ploiesti – C.S.U. Stiinta Bucuresti
A.B.C. Athletic Constanta – C.S.O. Voluntari
C.S.M. Sighetu Marmatiei – C.S. Cuza Sport Braila
Etapa 13 – 22.04.2018
C.S.M. Ploiesti – C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti
C.S.O. Voluntari – C.S.M. Medias
C.S.U. Stiinta Bucuresti – C.S.M. Sighetu Marmatiei
C.S. Cuza Sport Braila – A.B.C. Athletic Constanta
Etapa 14 – 29.04.2018
C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti – C.S.O. Voluntari
C.S.M. Sighetu Marmatiei – C.S.M. Ploiesti
C.S.M. Medias – C.S. Cuza Sport Braila
A.B.C. Athletic Constanta – C.S.U. Stiinta Bucuresti

Comentarii