Silviu Mares 11 martie 2020
Rezultatele etapei a 3-a a fazei județene din Cupa României

La sfârșitul săptămânii trecute s-au jucat cele 3 meciuri din etapa a 3-a a Cupei României la fotbal – faza județeană. Un singur meci s-a decis după timpul regulamentar de joc, în celelalte fiind nevoie de prelungiri, iar într-unul s-a ajuns până la loviturile de departajare.

Rezultatele înregistrate în etapa a III-a a Cupei României:

Gloria Movila Miresii – ACS Comunal II Cazasu 1-1 (1-1, 1-0). După loviturile de departajare Gloria Movila Miresii a câștigat cu 5-3. În timpul regulamentar au marcat Sorin Ionescu în minutul 33, oaspeții egalând în minutul 64 prin Stănel Ion.

Voința Găiseanca – Viitorul Galbenu 2-3 (1-1, 0-1). Oaspeții au deschis scorul în minutul 34 prin Soare. Voința Găiseanca a egalat în minutul 90+4 prin Șerban Feraru și a dus meciul în prelungiri. În prelungiri oaspeții au marcat de două ori prin G. roman, în minutele 92 și 95. În minutul 119 Eduard Vlăducă a redus din handicap.

Viitorul Cireșu – Tractorul Viziru 4-1 (2-0). Au marcat: Alexandru Popa (19, 38), Mihai Popa (69), Ionașcu (79), respectiv Hagi Baicu (60).

Viitorul Cireșu, Viitorul Galbenu și Gloria Movila Miresii s-au calificat în optimile Cupei României, fază în care vor intra în competiție și echipele de Liga a 4-a. Partidele din această fază a competiției sunt programate pentru data de 15 aprilie.