Mihai Tudose pentru europarlamentare - ProRomania
Silviu Mares 28 august 2018

La sfârșitul săptămânii trecute AJF Brăila a programat etapa a doua a fazei județene a Cupei României la fotbal. Dacă în prima etapă au fost mai multe meciuri în care nu au fost suficiente cele 90 de minute pentru a decide echipa calificată, de data aceasta doar un meci a ajuns până la loviturile de departajare. Un alt meci nu s-a disputat, echipa gazdă neprezentându-se la meci.

Rezultatele înregistrate în etapa a II-a a Cupei României – faza județeană:

ACS Comunal II Cazasu -CS Daous Dava Brăila 3-1 (2-0). Au marcat: Popa (3, 37, 80), respectiv Chiriac (84).

Viitorul II Ianca – Voința Racovița 5-3 (4-2). Au marcat: Colniceanu (14), Ciubotaru (21), Pamfil (25), Dogărescu (45, 82), respectiv Jantea (32), Toboșaru (40), D. Câșu (57).

Voința Făurei Sat – AS Jirlău 4-0 (3-0). Au marcat: Spânu (25, 41), Vlaicu (36, 88).

Voința Găiseanca – Victoria dedulești 3-1 (2-0). Au marcat: Ed. Vlăducă (15, 32, 77), respectiv G. Stanciu (75).

Viitorul Cireșu – Comagrim Dudești 3-0 (2-0). Toate cele trei goluri au fost marcate de Mihai Popa în minutele 38, 40 și 56.

FC Tufești – Dunărea Gropeni 4-6 după executarea loviturilor de departajare. La finalul timpului regulamentar scorul a fost 1-1 (1-1) prin golurile marcate de D. Cocoș (20), respectiv Țintea (42).

Dinamo Măxineni – Siretul Vădeni 0-3 (neprezentarea echipei din Măxineni).

Voința Plopu – Tractorul Viziru 3-7 (2-3). Au marcat: Jalbă (17), M. Ghiviciu (15), Dinu (60), respectiv Nicușor Stoican (18), Mădălin Stoican (19, 30, 50, 55, 75), I. Lungu (autogol în minutul 53).

Etapa a III-a a Cupei României va fi programată în primăvara anului viitor.