Silviu Mares 11 septembrie 2017
Turneul Speranțelor,
Selectionata 2004 a Brailei a intalnit duminica echipa similara din Galati

Selecționata juniorilor născuți în anul 2004 a județului Brăila a întâlnit duminică selecționata județului Galați, în primul meci al fazei zonale la ”Turneul Speranțelor”. Gălățenii au câștigat acest meci cu scorul de 2-0. Meciul s-a jucat pe terenul sintetic din compexul sportiv „Dunărea” din Galați, de la ora 13.00.

Această competiție are ca obiectiv selecția și formarea noilor jucători pentru echipele naționale și este un proiect elaborat și coordonat de Departamentul de Scouting al FRF, condus de Ion Geolgău.

Partidela s-a disputat pe durata a trei reprize de câte 30 de minute, iar fiecare echipă a avut în componență 15 jucători de câmp plus doi portari.

În acest meci pentru selecționata 2004 a județului Brăila au jucat: Toma – Șt. Ciont, A. Dobre, Dănăilă, Burtea – Ursu, A. Zaharia, Al. Luca, A. Gherghișan – Filippo Tarotzzi, Motoc. Au mai jucat: Coteț, Munteanu, I. Popa, I. Comșa și Catrina.

Următorul joc al selecționatei județului Brăila la ”Turneul Speranțelor” va avea loc duminică, 17 septembrie, la Constanța, unde va întâlni selecționata similară a acestui județ.

Iată celelalte rezultate înregistrate în etapa I, a seriei a II-a din Turneul Speranţelor: Vrancea – Tulcea: 3-2, Buzău – Constanța 2-2.