Silviu Mares 11 octombrie 2019
Selecționata 2006 a Brăilei a învins cu 9-6 selecționata similară a județului Vrancea

Duminica trecută, pe terenul de fotbal din comuna Râmnicelu s-a jucat etapa a 5-a a turneului zonal de gotbal pentru selecționatele copiilor născuți în anul 2006.

Sselecționata 2006 Brăila a întâlnit selecționata 2006 Vrancea, pe care a învins-o cu scorul de 9-6. S-a jucat 3 reprize a câte 30 de minute. Prima repriză a fost câștigată cu 2-1 de echipa brăileană prin golurile marcate de Ifrim Nicolae (Ianca) și Lazăr Florin (Luceafărul). A doua repriză s-a încheiat cu 2-0 pentru brăileni prin golurile marcate de Rădulescu Andrei (Blue Stars). A treia repriza s-a încheiat la egalitate, scor 5-5. Pentru brăileni au marcat: Fadei Andrei (2)-Stars, Ionescu Elvis (2) Rimnicelu și Lazăr Florin, un gol.