Silviu Mares 13 august 2018
Sportul Chiscani a castigat cu 1-0 amicalul jucat cu Victoria Traian

Sâmbătă pe stadionul din comuna Traian, Victoria Traian și Sportul Chiscani s-au întâlnit într-un meci amical. Partida a fost un ultim test pentru echipa din Traian înaintea meciului din etapa a doua a Cupei României-faza națională, în care vor întâlni miercuri după amiază echipa de Liga 3, Unirea Slobozia. Sportul Chiscani a mai făcut un joc test cu fosta colegă de serie în Liga 3 înaintea startului în cel de-al treilea sezon consecutiv consecutiv în al treilea eșalon fotbalistic din România.

Mădălin Pascu a revenit la echipa de club după ce vineri, la Buftea, a intrat pe finalul meciului naționalei U17 cu reprezentativa similară a Ciprului.

În prima repriză, gazdele au trimis de două ori mingea în transversală, prima datăîn minutul 12 prin Paul Ioan și în minutul 23 prin George Puia, dar scorul primei reprize a rămas 0-0 chiar dacă și cei de la Chiscani și-au creat câteva ocazii de a marca.

În repriza a doua, Sportul Chiscani a reuşit să marcheze în minutul 73, prin Gabriel Preda, după o acţiune la care au mai participat Adamache şi Moldoveanu. Putea fi 2-0 pentru Sportul dar Gheţu a scos de pe linia porţii mingea şutată de Pârlog.

Sportul Chiscani: Toma (min. 46 Constantinescu) – M. Pascu, G. Preda, Pârlog, Boga (min. 46 B. Dumitru) – G. Chihaia (min. 78 Gavrilă), Lovin (min. 46 E. Moldoveanu) – Lupu (min. 46 G. Bălan), Adamache, Zaharia – M. Iordache (min. 63 Drezaliu).

Victoria Traian: Constandache – Orăşanu, Gheţu, V. Baciu, Ioniţă – C. Roşu, P. Ioan, Tudorache, Puia – Moroşan, Buzatu. În repriza a doua au mai evoluat portarul Dinu și jucătorii de câmp: Păvălache, G. Ion, Ene, Giol, Frumuzache, Enache. Antrenor: Puiu Antohi