Miercuri, de la ora 11.00, Oţelul Galaţi şi Sportul Chiscani s-au întâlnit într-o partidă de verificare, una care, cel puţin la capitolul angajament, s-a ridicat la nivelul unui joc oficial. Oţelul a folosit două echipe distincte, iar de la formaţia din Chiscani au lipsit pentru acest joc: G. Preda, M. Coman, M. Iordache şi Mădălin Pascu. Gălăţenii au câştigat cu 2-1(1-1).

George Cârjan a deschis scorul în minutul 30, după o centrare a lui Antohi. Echipa din Chiscani a stabilit scorul pauzei în minutul 38. Bălan a trimis o pasă în diagonală pentru Emanuel Moldoveanu, acesta a driblat un adversar şi, din unghi, a trimis mingea în vinclul porţii apărate de Udeanu.
În partea secundă celălalt atacant din echipa gălățeană, Marius Matei a marcat pentru 2 – 1. În minutul 50 acesta a transformat penalty-ul acordat și a marcat ultimul gol al meciului.

Antrenorul Sportului Chiscani, Adrian Baldovin a utilizat următorii jucători: Popescu (min. 60 Toma; min. 75 Constantinescu) – Bălan (min. 76 Drezaliu), Boga, Pârlog, B. Dumitru – Chihaia, Lovin (min. 85 V. Ion) – Lupu (min. 59 Gavrilă), Adamache (min. 57 Zaharia), A. Radu – Moldoveanu.

Antrenorul Stelian Bordieanu a început partida în următoarea formulă: Udeanu – Al. David, Ghiocel, Puțanu, Balint – Stoian, Moglan (cpt), Chiriac, Al. Stan – Antohi, Cîrjan.

În repriza secundă au evoluat: Iliescu – Al. Vasile, Gâță, Puțanu, Manău – R. Dumitru, M. Dumitru (min. 77 A. Bordieanu) – A. Munteanu, M. Manea, Sălăgeanu – Matei.