Silviu Mares 17 iunie 2019

Duminică după amiază, pe terenul din comuna Cazasu, s-au desfășurat meciurile din etapa a IV-a a fazei semifinale zona 2 din cadrul campionatului național de juniori A1.

În primul meci s-au întâlnit ACS Bucharest United și Vulturii Pasărea. Meciul a curs practic într-un singur sens și campioana municipiului București s-a impus cu 12-0 (4-0). Golurile au fost marcate de: Georgian Frîncu (15), Ștefan Marinescu (17, 26), Daniel Stoian (42, 71), Mihai Stoica (56, 86), Ștefan Dumitru (75), Ronaldo Constantin (77, 87), Robert Andreescu (79), Lorin Luchianu (84).

În al doilea meci, ACS Comunal Cazasu a jucat cu Gloria Albești, campioana județului Constanța. După ce în primul meci au câștigat cu 4-3 meciul cu ilfovenii de la Vulturii Pasărea, iar în etapa a II-a au ratat victoria după un gol primit în minutele de prelungiri, juniorii de la Cazasu au cedat fără drept de apel în fața bucureștenilor, iar în etapa a IV-a nu au reușit un meci mai bun nici în fața constănțenilor. Gloria Albești a câștigat cu 4-0 (2-0) în fața juniorilor A1 de la Cazasu. Mircea Poteraș a deschis scorul în minutul 9 pentru Gloria Albești. În minutul 21 Cristian Ilie a marcat pentru 2-0, scor care avea să rămână până la pauză. În minutul 66 Sertaș Saliman a înscris pentru 3-0, iar în minutul 71 Daniel Durancea a stabilit scorul final, 4-0 pentru Gloria Albești.

Astăzi, de la ora 10.00, se vor juca meciurile din etapa a V-a a turneului semifinal zona 2 de la Cazasu. În primul meci se vor întâlni Bucharest United și gălățenii de la Avântul Vânători. de la ora 12.00 se va juca ultimul meci al turneului, între Gloria Albești și Vulturii Pasărea.