Silviu Mares 11 iunie 2020

Astăzi a avut loc și tragerea la sorți a programului Ligii Florilor, sezonul competițional 2020-2021. HC Dunărea Brăila va juca în prima etapă în deplasare cu echipa clasată pe locul 2 la turneul de baraj pentru promovarea în Liga Națională.

Programul complet al turului campionatului:
Etapa 1:
SCM Craiova v SCM Râmnicu Vâlcea
Divizia A – Loc 3 v ”U” Cluj
Divizia A – Loc 1 v Măgura Cisnădie
SCM Gloria Buzău v CSM București
Divizia A – Loc 2 v HC Dunărea Brăila
AHCM Unirea Slobozia v Gloria Bistrița
HC Zalău v Minaur Baia Mare
Rapid București v CSM Slatina

Etapa 2:
SCM Râmnicu Vâlcea v CSM Slatina
Minaur Baia Mare v Rapid București
Gloria Bistrița v HC Zalău
HC Dunărea Brăila v AHCM Unirea Slobozia
CSM București v Divizia A – Loc 2
Măgura Cisnădie v SCM Gloria Buzău
”U” Cluj v Divizia A – Loc 1
SCM Craiova v Divizia A – Loc 3

Etapa 3:
Divizia A – Loc 3 v SCM Râmnicu Vâlcea
Divizia A – Loc 1 v SCM Craiova
SCM Gloria Buzău v ”U” Cluj
Divizia A – Loc 2 v Măgura Cisnădie
AHCM Unirea Slobozia v CSM București
HC Zalău v HC Dunărea Brăila
Rapid București v Gloria Bistrița
CSM Slatina v Minaur Baia Mare

Etapa 4:
SCM Râmnicu Vâlcea v Minaur Baia Mare
Gloria Bistrița v CSM Slatina
HC Dunărea Brăila v Rapid București
CSM București v HC Zalău
Măgura Cisnădie v AHCM Unirea Slobozia
”U” Cluj v Divizia A – Loc 2
SCM Craiova v SCM Gloria Buzău
Divizia A – Loc 3 v Divizia A – Loc 1

Etapa 5:
Divizia A – Loc 1 v SCM Râmnicu Vâlcea
SCM Gloria Buzău v Divizia A – Loc 3
Divizia A – Loc 2 v SCM Craiova
AHCM Unirea Slobozia v ”U” Cluj
HC Zalău v Măgura Cisnădie
Rapid București v CSM București
CSM Slatina v HC Dunărea Brăila
Minaur Baia Mare v Gloria Bistrița

Etapa 6: 
SCM Râmnicu Vâlcea v Gloria Bistrița
HC Dunărea Brăila v Minaur Baia Mare
CSM București v CSM Slatina
Măgura Cisnădie v Rapid București
”U” Cluj v HC Zalău
SCM Craiova v AHCM Unirea Slobozia
Divizia A – Loc 3 v Divizia A – Loc 2
Divizia A – Loc 1 v SCM Gloria Buzău

Etapa 7:
SCM Gloria Buzău v SCM Râmnicu Vâlcea
Divizia A – Loc 2 v Divizia A – Loc 1
AHCM Unirea Slobozia v Divizia A – Loc 3
HC Zalău v SCM Craiova
Rapid București v ”U” Cluj
CSM Slatina v Măgura Cisnădie
Minaur Baia Mare v CSM București
Gloria Bistrița v HC Dunărea Brăila

Etapa 8:
SCM Râmnicu Vâlcea v HC Dunărea Brăila
CSM București v Gloria Bistrița
Măgura Cisnădie v Minaur Baia Mare
”U” Cluj v CSM Slatina
SCM Craiova v Rapid București
Divizia A – Loc 3 v HC Zalău
Divizia A – Loc 1 v AHCM Unirea Slobozia
SCM Gloria Buzău v Divizia A – Loc 2

Etapa 9:
Divizia A – Loc 2 v SCM Râmnicu Vâlcea
AHCM Unirea Slobozia v SCM Gloria Buzău
HC Zalău v Divizia A – Loc 1
Rapid București v Divizia A – Loc 3
CSM Slatina v SCM Craiova
Minaur Baia Mare v ”U” Cluj
Gloria Bistrița v Măgura Cisnădie
HC Dunărea Brăila v CSM București

Etapa 10: 
SCM Râmnicu Vâlcea v CSM București
Măgura Cisnădie v HC Dunărea Brăila
”U” Cluj v Gloria Bistrița
SCM Craiova v Minaur Baia Mare
Divizia A – Loc 3 v CSM Slatina
Divizia A – Loc 1 v Rapid București
SCM Gloria Buzău v HC Zalău
Divizia A – Loc 2 v AHCM Unirea Slobozia

Etapa 11: 
AHCM Unirea Slobozia v SCM Râmnicu Vâlcea
HC Zalău v Divizia A – Loc 2
Rapid București v SCM Gloria Buzău
CSM Slatina v Divizia A – Loc 1
Minaur Baia Mare v Divizia A – Loc 3
Gloria Bistrița v SCM Craiova
HC Dunărea Brăila v ”U” Cluj
CSM București v Măgura Cisnădie

Etapa 12:
SCM Râmnicu Vâlcea v Măgura Cisnădie
”U” Cluj v CSM București
SCM Craiova v HC Dunărea Brăila
Divizia A – Loc 3 v Gloria Bistrița
Divizia A – Loc 1 v Minaur Baia Mare
SCM Gloria Buzău v CSM Slatina
Divizia A – Loc 2 v Rapid București
AHCM Unirea Slobozia v HC Zalău

Etapa 13:
HC Zalău v SCM Râmnicu Vâlcea
Rapid București v AHCM Unirea Slobozia
CSM Slatina v Divizia A – Loc 2
Minaur Baia Mare v SCM Gloria Buzău
Gloria Bistrița v Divizia A – Loc 1
HC Dunărea Brăila v Divizia A – Loc 3
CSM București v SCM Craiova
Măgura Cisnădie v ”U” Cluj

Etapa 14:
SCM Râmnicu Vâlcea v ”U” Cluj
SCM Craiova v Măgura Cisnădie
Divizia A – Loc 3 v CSM București
Divizia A – Loc 1 v HC Dunărea Brăila
SCM Gloria Buzău v Gloria Bistrița
Divizia A – Loc 2 v Minaur Baia Mare
AHCM Unirea Slobozia v CSM Slatina
HC Zalău v Rapid București

Etapa 15:
Rapid București v SCM Râmnicu Vâlcea
CSM Slatina v HC Zalău
Minaur Baia Mare v AHCM Unirea Slobozia
Gloria Bistrița v Divizia A – Loc 2
HC Dunărea Brăila v SCM Gloria Buzău
CSM București v Divizia A – Loc 1
Măgura Cisnădie v Divizia A – Loc 3
”U” Cluj v SCM Craiova

Comentarii