Silviu Mares 5 august 2019
Amical cu 10 goluri între CS Făurei și Voința Vișani

CS Făurei a disputat sâmbătă după amiază un meci amical cu echipa de Liga a 4-a, Voința Vișani.

După calificarea în etapa a doua a Cupei României, cu emoții, după prelungiri, echipa fraților Nicoliță a jucat un meci amical cu una dintre echipele bune din Liga a 4-a, cu care a terminat la egalitate, scor 5-5 (2-2).

Golurile echipei de Liga a 3-a au fost marcate de Bănel Nicoliță, Fineas Roată (2) și Stelică Nicoliță (2). În prima repriză Apostol a ratat un penalty, trimițând mingea în bara transversală de la punctul cu var.

Pentru CS Făurei au jucat: A. Nicoliță, M. Mocanu, A. Băicoianu, B. Nicoliță, E. Ion, V. Apostol, A. Dronea, F. Roată, Al. Niță, G. Dragomir, S. Nicoliță. În repriza a doua au mai intrat: A. Irimia, S. Dunca, S. Anton, A. Zainea.