Silviu Mares 26 august 2019

Cupa României – faza județeană a programat la sfârșitul săptămânii trecute meciurile din turul II. În această fază a competiției au participat 16 echipe din liga a 5-a, care au trecut de turul I al competiției. Un singur meci din cele 8 a avut nevoie de prelungiri și lovituri de departajare pentru stabilirea echipei calificate în turul următor.

Rezultatele înregistrate în turul II al Cupei României – faza județeană:

Voința Găiseanca – Victoria Dedulești 3-1 (1-0). Au marcat: Bădără (14, 58), Barbu (88), respectiv Stanciu (79).

Viitorul Cireșu – Voința Bărăganu 2-0 (0-0). Ambele goluri au fost marcate de Mihai Popa în minutele 60 și 90+1.

Romgal Romanu – Înfrățirea Gemenele 4-5 după executarea loviturilor de la 11 metri. la finalul celor 90 de minute scorul a fost egal, 0-0. Nici după cele două reprize de prelungiri nu s-a marcat, astfel că s-a trecut la loviturile de departajare.

Viitorul Galbenu – Voința Făurei Sat 6-2 (3-1). Au marcat: Marius Feraru (1, 89), Iulian Feraru (19), Marian Feraru (39), Urban (62), I. Iordache (85), respectiv I. Constantin (41) și M. Mihăilă (79)

Tricolorul Lanurile – FC Tufești 3-1 (0-0). Au marcat: Bibicu (53), Văsîi (56, 70), respectiv Moisescu (87).

Tractorul Viziru – Victoria Traian II 2-1 (1-1). Au marcat: Stoican (44), Vlădilă (65), respectiv Șerbănescu (16).

ACS Comunal Cazasu II – Daous Dava 2018 Brăila 4-3 (1-1). Au marcat: Stănel Ion (25), Avramescu (54, 56), Mazilu (87), respectiv Vioreanu (30), Straua (48, 66).

Gloria Movila Miresii – Voința Racovița 5-1 (3-0). Au marcat: S. Ionescu (3, 34), C. Ștefan (39, 67), Vasile (75), respectiv Lică (73).

Turul III al Cupei României se va juca în primăvara anului 2020.