Silviu Mares 8 august 2019


Miercuri, 14 august, cu începere de la ora 17:30, va debuta al doilea tur al fazei naţionale a Cupei României. Tragerea la sorți a meciurilor di turul doi al Cupei României a avut loc ieri la sediul FRF.

Cele două echipe din județul Brăila calificate în această etapă, Viitorul Ianca și CS Făurei se vor întâlni între ele, pe stadionul ”Ștefan Vrăbioru” din Ianca.

În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se vor disputa prelungiri și, dacă egalitatea va persista, se vor executa lovituri de departajare.

Viitorul Ianca s-a calificat în această etapă a Cupei României după ce în precedenta etapă a eliminat-o pe Sportul Chiscani, în urma unei victorii cu 5-0.

CS Făurei s-a calificat după prelungiri în duelul cu CSM Rm. Sărat, câștigat cu 2-1, după ce în timpul regulamentar scorul a fost 1-1.

În conformitate cu formatul aprobat în şedinţa Comitetului de Urgenţă din 16 iulie 2019, în această etapă au intrat în competiţie cele 38 de câştigătoare ale fazei întâi şi 22 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii a 3-a, urmând a se disputa un total de 30 de meciuri, într-o singură manşă, eliminatorie.

Iată programul complet al partidelor din această fază a competiţiei:
  • ASMS ACS Sănătatea Darabani (BT) – ACS Foresta Suceava (SV)
  • CSO Viitorul Liteni (SV) – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (NT)
  • AS Unirea Mirceşti (IS) – CS Ştiinţa Miroslava (IS)
  • AS Viitorul Curiţa (BC) – ACS KSE Târgu Secuiesc (CV)
  • ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – CSM Focşani 2007 (VN)
  • AS Avântul Zărneşti (BZ) – AFC Metalul Buzău (BZ)
  • CS Viitorul Ianca (BR) – CS Făurei (BR)
  • CS Victoria Cumpăna (CT) – ACS Pescăruşul Sarichioi Junior (TL)
  • ACS Bărăganul Ciulniţa (IL) – AFC Unirea 04 Slobozia (IL)
  • ACS Înainte Modelu (CL) – SC Popeşti-Leordeni (IF)
  • CSA Steaua Bucureşti (B) – ACS Mostiştea Ulmu (CL)
  • ACS Viitorul Domneşti (IF) – CS Tunari (IF)
  • CSM Flacăra Moreni (DB) – AS FC Pucioasa (DB)
  • AS FC Precizia Săcele (BV) – ACS Olimpic Cetate Râşnov (BV)
  • ACS Ajax Botoroaga (TR) – CSM Alexandria (TR)
  • CS Real Bradu (AG) – ACS Vediţa Coloneşti M.S. (OT)
  • CS Cârcea (DJ) – ACSO Filiaşi (DJ)
  • CS Minerul Costeşti (VL) – ACS Flacăra Horezu (VL)
  • CS Inter Petrila (HD) – AFC Metalurgistul Cugir 1939 (AB)
  • AFC Voinţa Lupac (CS) – CS Hunedoara (HD)
  • CSC Ghiroda şi Giarmata Vii (TM) – ACS Dumbrăviţa (TM)
  • ACS Progresul Pecica (AR) – CS Crişul Chişineu Criş (AR)
  • CS Naţional Sebiş (AR) – Gloria Lunca-Teuz Cermei (AR)
  • SC Olimpia MCMXXI Satu Mare (SM) – CSC Sânmartin (BH)
  • AFC Unirea 1924 (AB) – ACS Industria Galda (AB)
  • CS Floreşti (CJ) – FC Unirea Dej (CJ)
  • ACS Sticla Arieşul Turda (CJ) – CS Sănătatea SP Cluj-Napoca (CJ)
  • CS Măgura Cisnădie (SB) – ACS SR Municipal Braşov (BV)
  • CS Unirea Ungheni 2018 (MS) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
  • ACS Unu Fotbal Club Gloria (BN) – CSM Avântul Reghin (MS)

Comentarii